تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
از کشف انبار احتکار دارو تا دستگیری فروشندگان سلاح در فضای مجازی

برنا

برنا

از کشف انبار احتکار دارو تا دستگیری فروشندگان سلاح در فضای مجازی

 در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

انهدام باند سارقان مسلح منازل شمال تهران

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر بیان داشت: با وقوع ۲ فقره سرقت مشابه در محله‌های زعفرانیه و تجریش به دست آمد، سارقان با استفاده از سلاح گرم پس از تهدید نگهبان ساختمان، اطلاعات اهالی ساختمان را کسب و سرقت‌ها را انجام داده اند که بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت. در هر ۲ پرونده متهمان پس از سرقت اموال با ارزش از قبیل طلا و جواهرات، ساعت و ارزهای خارجی، دست و پای مال باختگان را بسته و به همراه دوربین مداربسته ساختمان از محل گریخته بودند.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه هویت و مخفیگاه اعضای این باند ۵ نفره در تحقیقات پلیسی به دست آمد، افزود: در شاخه دیگری از بررسی‌ها کارآگاهان به دست آوردند ۳ تن از اعضای این باند برای انجام سرقتی به جنوب کشور مسافرت کرده اند. پس از هماهنگی‌های قضائی در ۲ عملیات منسجم و هماهنگ اعضای این باند در جنوب کشور و تهران دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان ۴۰ قلم از اموال سرقتی کشف شد.

سردار لطفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را در این ۲ فقره سرقت ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، در پایان خاطر نشان کرد: هر ۵ متهم برای کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان این پلیس قرار دارد.

دستگیری زن و مرد سارق خودرو

سرهنگ ضرغام آذین سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: واحد گشت انتظامی کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب در حین گشت زنی در سطح حوزه مردی را که در حال باز کردن درب خودروی پارک شده در کنار خیابان بود، مشاهده کردند. مأموران بلافاصله وارد عمل شدند ولی متهم به محض مشاهده تیم کلانتری سوار بر خودرویی که راننده آن یک زن بود و در نزدیکی متهم متوقف و آماده حرکت بود، شد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: خودروی متهمان پس از یک تعقیب و گریز طولانی با شلیک چند تیر هوایی متوقف و هر ۲ متهمان دستگیر در این عملیات پلیسی دستگیر شدند. متهمان در کلانتری به بزه انتسابی معترف اظهار داشتند به تازگی یک دستگاه خودروی سواری دیگری سرقت کرده اند. سرانجام متهمان با تکمیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

دستگیری فروشندگان سلاح جنگی در فضای مجازی

سرهنگ محمد قاسم طرهانی در ارتباط با این خبر گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر فروش سلاح جنگی و تبلیغ در فضای مجازی در شرق تهران مراتب در دستور کار عملیات کلانتری ۱۴۶ حکیمیه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه متهمان با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری به فروش سلاح جنگی می‌پرداختند، افزود: با شناسایی هویت متهمان، تردد آنان تحت کنترل در آمد و مأموران موفق شدند روز گذشته خودروی متهمان را متوقف و در بررسی‌های بیشتر از داخل آن، یک قبضه سلاح جنگی به همراه ۲ تیغه خشاب و ۴ تیر جنگی کشف کردند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهمان که اهل یکی از استان‌های غربی کشور بودند اظهار داشتند اسلحه را از فرد دیگری از هم شهریان خود تهیه کرده اند. در نهایت پرونده متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 11 دی 1400ساعت 20:54 توسط QWdfg | تعداد بازديد : 91 | |